Oğlak Burcu

.Gen.tr

Oğlak Burcu Diyet & Fitness

Oğlak öncü nitelikte bir burç olduğu için, eyleme dönük bir yapısı vardır. Ancak Toprak elementinden olduğu için, diğer öncülere göre biraz daha ağırdır. Yani orta hızda bir metabolizması vardır. Çok uzun süreler çalışır ve işine ayırdığı zamanı, kendi kişisel bakımından ve düzeninden çalar. Dolayısıyla geç saatlerde yenen akşam yemekleri ve genellikle tüketilen hazır gıdalar, kolayca kilo almasına neden olur. İşine verdiği önemi beslenmesine ve kişisel bakımına gösterse, Zodyak'ın en güzel burcu olabilir Oğlak. Ancak alışverişe, yemek yapmaya ve egzersize minimumda zaman ve enerji ayırdığı için, ömür boyu sağlıklı bir sistem oluşturamayabilir. Oğlak ancak kişisel görüntüsünün, bakımlı olmasının iş hayatında önem taşıması durumunda tamamen farklı bir politika izlemeye başlar. Dikkatli bir gıda rejimi, sağlıklı egzersizlerle ve inatçılığıyla muhakkak ideal görüntüsüne ulaşacaktır. Ritmi yakalayabileceği jogging, yürüyüş gibi hafif sporlar Oğlak için idealdir. Gerçek anlamda spora gönül veren Oğlaklar ise, dağcılık gibi tehlikeli ama doruğa ulaştığında büyük tatminler getiren sporları tercih eder. Oğlaklarda kemik problemleri, özellikle eklemlerde rahatsızlıklar ve kireçlenme çok sık görülür. Dolayısıyla kalsiyum dengesine maksimum seviyede dikkat göstermek beslenme rejimin temeli olmalıdır. Güneş Oğlak için en iyi tedavi aracıdır. Helyoterapi olarak da bilinen bu yöntem Oğlak'ın genellikle hissettiği içsel soğukluğun giderilmesinde, kemiklerinin güçlenmesinde ciddi şekilde olumlu rol oynar. Ancak Oğlak'ın diğer hassasiyeti cildi olduğu için, Güneş'e çıkmadan önce doktor kontrolünden geçmesi de isabetli olacaktır. Oğlak burcu insanlarında vejetaryenliğin bir ileri basamağı olan veganlık çok sık rastlanır. Vejetaryen ya da vegan olmayan Oğlakların bile, beslenmelerinde düşük protein tercihleri vardır. Dolayısıyla vücut dengesini sağlıklı tutabilmek ve aşırı kilolardan kurtulabilmek için Oğlak'ın proteine önem vermesi gereklidir.

Oğlak burcunun en büyük özelliği ve en büyük zaafı fast food’a olan düşkünlüğüdür. Bu düzensiz ve özensiz beslenme biçiminden en kısa sürede vazgeçmeli ve sağlıklı beslenmeye başlayabilirsiniz.

Toprak grubu elementleri arasında yer alan Oğlak burcuiş hayatı konusunda stresli ve yoğun dönemlere sahiptir. Zamanınız az da olsa sağlıklı besin maddelerinden faydalanmaya çalışın çünkü diyetiniz için en faydalı ürünler sağlıklı besinler olacaktır. Diyet yapmak profesyonel bir eylemdir ve disiplinli bir şekilde hareket etmezseniz hiçbir şekilde sonuç alamazsınız.

Yağlı yiyecekler ve ev yemeklerini hayatınıza en kısa sürede sokmanız gerekir.Oğlak burcu zengin içeriklere sahip sebze ve meyveleri tüketmeye bayılır bu da onlar için büyük avantaj sağlar.

Çalışkan bir yapınız var ve çalışırken de farkında olmadan öğün atlıyorsunuz. Oysa bu sizin için çok zararlı. Vücudunuzun vitamin ve minerallerden oluşan geniş bir besin karışımına ihtiyacı var. Burcunuz, dizleri, dişleri, kulakları ve deriyi temsil eder. Lahana, kereviz, yağsız etler, limon, portakal, inek sütü, her türlü peynir, balık, yumurta sarısı, buğday ve incirle aranızın çok iyi olması gerekir. Kayısı, badem yiyerek kuru ve alerjik eğilimli cildinizi canlandırın. Cildinizi sigara ve sigara dumanından uzak tutarak korumaya çalışın.

Oğlak burcu insanlarının bolca sıvı tüketmeye eğilimleri vardır. Mideleri oldukça güçlüdür ancak bağırsak sorunları yaşamamaları için lif içeren gıdaları tüketmelerinde fayda vardır. Vücutta kemiği simgeleyen Oğlak burcudur. Bu nedenle bolca kalsiyum alabilecekleri şeyler tüketmelerinde yarar vardır. Haftada bir Balık tüketmeleri de sağlıklarına daha fazla katkı sağlar. Oğlak Burcu için 3 günde 2 kilo verecekleri özel diyet: Tabii bu diyeti uygularken günde yaklaşık 2,5 litre su tüketmeye özen gösterin.

Oğlak Burcu Diyet

1. Gün Kahvaltı: Gün'e sıcak bir süt ile başlayın yanında bir dilim ekmek. 15 gram yani yaklaşık olarak bir kibrit kutusu büyüklüğünde az yağlı peynir. Bunların yanında isterseniz diyet bisküvide tüketebilirsiniz. Ardından şekersiz olmak suretiyle çay veya kahve.

Öğle Yemeği: Izgarada hazırlanmış deniz ürünü, yanında bolca yeşil salata ve hoşlanmış sebze. En fazla da iki dilim ekmek. Ekmeklerin ince dilimli olmasına özen gösterin. Avuç içinizin yarısı kadar ceviz de tüketebilirsiniz.

Akşam Yemeği: Diyetin ilk akşamında iki dilim ekmek yiyebilirsiniz. Unutmayın kepek ekmeği olacak ve ince dilimli. Birer adet domates ve salatalık yanına iki dilim kaşar peyniri ve şekersiz çay. İki ya da üç fincan olabilir. Akşam yemeğinizden sonra saatin çok geç olmamasına dikkat edin, bir porsiyon meyve yiyebilirsiniz. Uyumadan önce bir bardak süt veya bir fincan yeşil çay.

2. Gün Kahvaltı: İkinci güne de sıcak süt ile başlıyorsunuz. Ayrıca sütünüzün içine yulaf ezmesi katabilirsiniz. Bir adet elma ve sonrasında şekersiz çay veya kahve tüketebilirsiniz. Kahvaltıdan sonra acıktığınızı hissederseniz diyet bisküvi veya bir adet meyve tüketebilirsiniz.

Öğle Yemeği: Bu öğünde ise içerisinde ton balığı olan, bol yeşillikli salata yiyebilirsiniz. Pek doymayacağınızı biliyorum. Yanında bir adet elma ya da armutta yiyebilirsiniz. Yeterli olacaktır. İlerleyen saatlerde acıktığınızı hissederseniz çay ve bisküvi tüketebilirsiniz. Tabii ki çay şekersiz, bisküvi diyet olacak.

Akşam Yemeği: Akşam yemeğinizde biraz öğle yemeğinizi andırmakta. Bol bol yeşil salatana yanında da haşlanmış herhangi bir sebze, bir porsiyon. Bu akşam bir kase diyet yoğurdunuz var. Yatmadan en az iki saat önce bir porsiyon meyve tabağı hazırlayabilirsiniz kendinize. Yatmadan en az yarım saat önce de yeşil çayınızı içmeyi unutmayın.

3. Gün: Kahvaltı: Bu sabah her şeye “bir” ile bağlıyorsunuz. Bir dilim ekmek, bir dilim peynir. Bir domates ve salatalık ile kahvaltınızı tamamlayabilirsiniz. Çayı unutmadım, çaysız kahvaltı tabii ki de olmaz. İki fincan çay içebilirsiniz. İlerleyen saatlerde acıktığınızı hissederseniz de bir adet meyve yiyebilirsiniz. Meyvenizin adeti büyük olmasın.

Öğle Yemeği: Öğle yemeğinizde yine salata var ancak bu sefer tavuklu. Yine de öğle yemeğiniz bu kadar. Doymayacaksınız ancak iki, üç saat sonra bir kase yoğurt ya da bir dilim kaşar peyniri yanında bir dilim de kepekli ekmek yiyebilirsiniz.

Akşam Yemeği: Son diyet akşamınızda sadece bir yemek kaşığı zeytinyağı ile pişirebileceğiniz sebze yemeğiniz var. Yanında yoğurt ve haşlanmış bir porsiyon tavuk yiyebilirsiniz. Yatmadan önce bu gün yeşil çay yerine süt içebilirsiniz.


Oğlak Burcunun Arası İyi Olduğu Burçlar

Oğlak Burcu Aşk

Oğlak Burcu Çiçeği

Oğlak Burcu Cinsellik

Oğlak Burcu Diyet & Fitness

Oğlak Burcu Eğlence

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak Burcu Erkeğin Diğer Burçlarla İlişkileri

Oğlak Burcu Erkek, Aşk ve Evlilik

Oğlak Burcu Güzellik

Oğlak Burcuna Hediyeler

Oğlak Burcu ile Ortaklık

Oğlak Burcu İş Hayatı

Oğlak Burcu Kadın, Aşk ve Evlilik

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak Burcu Kadınının Diğer Burçlarla İlişkileri

Oğlak Burcu Künye

Oğlak Burcu Olumlu Olumsuz Yanları

Oğlak Burcu Otomobil

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu Para ve Zenginlik

Oğlak Burcu Sağlık

Oğlak Burcu Stresten Arınma

Oğlak Burcu Tatil

Oğlak Burcu Ünlüleri

Oğlak Burcu Uygun Meslekler

Oğlak Burcu Aşk Uyumları

Oğlak Burcu Karanlık Yönleri?

Oğlak Burcu Kayınvalide Ne İster?

Oğlak Burcu Gıcık Yönleri?

Oğlak Burcu Çekilmez Özellikleri?

Oğlak Burcu Ayrılık Acısı

Oğlak Burcu Bebeği

Oğlak Burcu Kadınına Hediye

Oğlak Burcu Babalar Nasıl Olur?

Oğlak Burcu Çocuğu

Oğlak Burcu Doğal Taşı

Oğlak Burcu Doğum Günü

Oğlak Burcu Etkileme Yolları

Oğlak Burcu Efsanesi

Oğlak Burcu Aşk ve Evlilik

Oğlak Burcu Fiziksel Özellikleri

Oğlak Burcu Hastalıkları

Oğlak Burcu Merkür İlişkisi

Oğlak Burcu Yıldızname


Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:
Kimden: Email
Kime: Email


Yorum ekleyin, soru sorun:
Adınız veya Rumuzunuz:
Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):
Günlük Falım Mailimde Servisi

Adınız ve Soy Adınız:

Email Adresiniz:

Burcunuzu Öğrenebilirsiniz

Aşk Uyumu

Hangi Burç?

22 Aralık hangi burç olur?
23 Aralık hangi burç olur?
24 Aralık hangi burç olur?
25 Aralık hangi burç olur?
26 Aralık hangi burç olur?
27 Aralık hangi burç olur?
28 Aralık hangi burç olur?
29 Aralık hangi burç olur?
30 Aralık hangi burç olur?
31 Aralık hangi burç olur?
1 Ocak hangi burç olur?
2 Ocak hangi burç olur?
3 Ocak hangi burç olur?
4 Ocak hangi burç olur?
5 Ocak hangi burç olur?
6 Ocak hangi burç olur?
7 Ocak hangi burç olur?
8 Ocak hangi burç olur?
9 Ocak hangi burç olur?
10 Ocak hangi burç olur?
11 Ocak hangi burç olur?
12 Ocak hangi burç olur?
13 Ocak hangi burç olur?
14 Ocak hangi burç olur?
15 Ocak hangi burç olur?
16 Ocak hangi burç olur?
17 Ocak hangi burç olur?
18 Ocak hangi burç olur?
19 Ocak hangi burç olur?
20 Ocak hangi burç olur?
21 Ocak hangi burç olur?

Koç Burcu
Koç Burcu
21 Mart
20 Nisan

Boğa Burcu
Boğa Burcu
21 Nisan
21 Mayıs

İkizler Burcu
İkizler Burcu
22 Mayıs
22 Haziran

Yengeç Burcu
Yengeç Burcu
23 Haziran
22 Temmuz

Aslan Burcu
Aslan Burcu
23 Temmuz
22 Ağustos

Başak Burcu
Başak Burcu
23 Ağustos
22 Eylül

Terazi Burcu
Terazi Burcu
23 Eylül
22 Ekim

Akrep Burcu
Akrep Burcu
23 Ekim
21 Kasım

Yay Burcu
Yay Burcu
22 Kasım
21 Aralık

Oğlak Burcu
Oğlak Burcu
22 Aralık
21 Ocak

Kova Burcu
Kova Burcu
22 Ocak
19 Şubat

Balık Burcu
Balık Burcu
20 Şubat
20 Mart

© 2010 - 2024 MAN | Oğlak Burcu | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS 0.1136 sn |

DMCA.com Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız RSS Besleme